Testas. Ar racionaliai paskirstote pinigus

Autorius edgaras19881230

Roberto Kiyosakio knygą ”turtingas tėtis, vargšas tėtis” skaičiau gan seniai, bet neseniai prisiminiau vieną situaciją, kurią aprašė autorius. Turtingas tėtis uždavė klausymą kokios algos vaikai norėtu. Ir turtingam tėčiui siūlant vis didesnę algą vaikų mintyse atsiverdavo vis kitokios vizijos ka jie darys gavę vis didesnę sumą pinigų. Todėl sukūriau testą, kurį atlikę suprasite ar jūsų požiūris į pinigus yra kaip daugumos žmonių ar leidžiate pinigus ne kaip dauguma.

Užduotis
Įsivaizduokite, kad ieškote darbo ir atėjote į darbo pokalbį. Darbo pobūdis nėra svarbu, patys sugalvokite koks samdomas darbas jums būtu vidutiniškai patrauklus ( netrykštumėte noru keltis ryte ir važiuoti į darbą ir darbe nesijaustumėte itin gerai ).
Apkalbėjus darbo pobūdį su būsimu viršininku atėjo laikas nutarti kokios algos esate vertas. Derantis dėl algos jūsų užduotis įsivaizduoti 2 dalykus:
1. Kaip jūs jaustumėtės gavę tokią algą ?
2. Kaip tuos pinigus išleistumėte ? (ka pirktumėte, kokius daiktus įsigytumėte, gal išvis niekur neleistumėte pinigų. Tai yra jūsų vaizduotė)

⦁ Įsivaizduokite, kad bandomuoju laikotarpiu jums žada mokėti minimalu atlyginimą apie 400eurų, taigi kaip jūs jaustumėtės gavę tokią algą ir kaip tuos pinigus išleistumėte.
⦁ Vėliau po bandomojo laikotarpio jums bus žadama vidutinė alga apie 900 eurų, kaip jūs jaustumėtės gavę tokią algą ir kaip tuos pinigus išleistumėte.
⦁ Įmonės vadovas teigė, kad po metų laiko darbuotojai jau uždirbą 2000 eurų, kaip jūs jaustumėtės gavę tokią algą ir kaip tuos pinigus išleistumėte.
⦁ Stropiai dirbantys ir iniciatyvūs darbuotojai gali uždirbti iki 5000 eurų, kaip jūs jaustumėtės gavę tokią algą ir kaip tuos pinigus išleistumėte.
⦁ Tapus vadovu galima bus uždirbti apie 10000 eurų, kaip jūs jaustumėtės gavę tokią algą ir kaip tuos pinigus išleistumėte.

Taigi ar jūs mastote kaip 80 procentų žmonių ? 80 procentų žmonių gavę didesnę algą padidina savo įsipareigojimus. Pvz: uždirbant 400eurų žmonės į darbą važiuoja autobusu, uždirbant 900 eurų su senu automobiliu, uždirbant 2000 eurų perka naujesni automobilį, uždirbant 5000 eurų perka prabangų naują automobilį salono ir t.t

Važiuojant į darbą autobusu išlaidos bus tik tiek kiek kainuoja mėnesinis miesto autobuso bilietas, turint automobilį reikės rūpintis draudimu, tech apžiūra, remontu ir pan, vairuojant prabangų automobilį išlaidos bus dar didesnės, nes prisidės brangus KASKO draudimas ir brangesnis aptarnavimas.

Pavyzdį pateikiau su automobiliu, bet tai galioja viskam: būstui, kelionėm, rūbams ir t.t.

Kaip aš siūlyčiau elgtis gaunant vis daugiau pinigų ?
Pasiskaičiuoti kiek išleidžiate būtinosioms išlaidoms ir šios sumos niekada nekeisti nesvarbu kiek uždirbate. Likusią pinigų sumą paskirstyti į dvi dalis 50 procentų pramogos, 50 investavimui.

Be abejo tai preliminarus pinigų paskirstymas, jeigu dabar važinėjate autobusu nesiūlau visą likusį gyvenimą taip daryti arba jeigu gyvenate 1 kambario bute prastame rajone su suplyšusiais tapetais irgi nesiūlau visą likusį gyvenimą ten gyventi. Tiesiog pastebėjau, kad žmonės įsivaizduoja, kad be naujo Mercedes-Benz iš salono tiesiog nebegalės išgyventi ir tokį automobilį priskiria prie būtinųjų išlaidų o ne prie pramogų.