Kodėl aš pinigus laikau indėlyje ?

Autorius edgaras19881230

   Pieš pradedant investuoti visiems rekomenduoju neturėti skolų, nes labai tikėtina, kad esamų skolų procentai bus didesni nei galima investicinė grąža. Aišku tai negalioja būsto kreditui. Na, aš skolų niekada nebuvau turėjęs, nes man natūraliai gaunasi mėn gale turėti pliusinį išlaidų ir pajamų balansą.

Prieš pradedant investuoti nusprendžiau susitaupyti netikėtų išlaidų krepšelį, kad nutikus kažkokiam brangiam nenumatytam įvykiui turėčiau rezervą ir nereiktu pinigų imti iš investicijų. Be to taip jaučiuosi saugiau, mano psichologinė būkle geresnė ir ramiau galiu priimti investicinius sprendimus.

Kodėl šią sumą nusprendžiau laikyti indėlio pavidalu ? Visų pirma, tas nutikimas dėl kurio man prireiks šių pinigų gali niekada ir neateiti, o pinigai dėl infliacijos nuvertėja. Be to indelis gali mokėti iki 2.5 % palūkanų ir taip apsaugo nuo infliacijos. Laikant pinigus indelyje taip lengvai jų nepasiimsiu kaip laikant tiesiog einamojoje sąskaitoje arba kojinėje. Be to didieji bankai tokie kaip SWEDBANK, SEB, LUMINOR moka arti nulio arba nulį, todėl pasirinkau GENERAL FINANCING banką iš kurios išsiimti pinigus gali trukti keletą dienų. Nors kiekvieną kartą prieš leisdamas pinigus apsvarstau ar man to daikto iš tiesų reikia ir sudalyvavęs naujo dulkių siurblio už 3000 eurų prezentacijoje ir užplūdus emocijom tikėtina, kad aš jo nenusipirksiu, nes kol pinigai suvaikščios suprasiu, kad man jo iš tiesų nereikia. Be to Lietuvoje galioja indėlių draudimas ir net bankrutavus GENERAL FINANCING bankui savo pinigus atgausiu.

Visa informaciją apie indelius galima rasti https://www.indeliai.lt/