Mano P2P strategija

Autorius edgaras19881230

         Tarpusavio skolinimas, kuris dar žinomas kaip P2P skolinimas (Peer-to-peer lending), tai skolinimo procesas, kurio metu lėšų turėtojai jas skolina „tiesiogiai“ norintiems paimti paskolas. Žodis „tiesiogiai“ čia sąlyginis, nes visas procesas yra administruojamas tarpininko, kuris paprastai yra internetinės platformos operatorius.

STRATEGIJA

 1. Visiems paskolų gavėjams skolinu vienoda suma.
 2. Man nėra svarbu kokį reitingą turi žmogus. Skolinu atmetimo principu. Neskolinu jeigu žmogus:
  1. Neturi vidurinio išsilavinimo.

Manau, kad neturint vidurinio išsilavinimo žmonės taip pat neturi ir kitų įgūdžių tokių kaip:  socialiniai, finansinio raštingumo  ar tiesiog elementaraus atsakomybės jausmo.

 1. Jeigu refinansuoja 4 ir daugiau kreditus.

Atrodytu protinga sujungti visus savo kreditus ir mokėti tik viena ir dar mažesnę įmoką, bet dažnai kai kreditų žmogus turi labai daug, tai jis tuos kreditus ima tam, kad padengti ankstesnius. Kai jau kreditu prisikaupia labai daug  ir žmogus mato, kad jau nebegalės jų išmokėti sujungia juos į vieną, nes taip gauna tik vieną vykdomąją bylą ir tik vienas paskolos davėjas jį paduoda į antstolius.

 1. Jeigu turėjo pradelstu skolų ilgiau nei 3 mėnesiu kurios buvo 10euru ir daugiau.

Pagal paskolų davėju susitarimą paskola nurašoma į defoltus kai ją vėluojama grąžinti 90 dienų ir ilgiau. Aš manau, jeigu žmogus nemoka suvaldyti mažų pinigų, pasėmęs didelę paskolą, gali taip pat turėti problemų su išmokėjimu. Mažesnę negu 10 euru sumą aš toleruoju, nes žmogus galbūt net nežinojo apie ją.

 1. Jeigu vienam šeimos nariui lieka 150e ir mažiau per mėnesi atskaičius kreditus

Jeigu jau žmonės gyvena žemiau skurdo ribos, tai paskola gali tik dar labiau pabloginti jų situaciją. Ištikus kažkokiai nelaimei (susirgus vaikui, įgriuvus stogui ar tiesiog šeimos maitintojui užgėrus ir neišėjus į darbą ) šeima nustos mokėti paskolą.

 1. Paskolos gavimo pranešime yra įrašęs, kad jam labai reikia pinigų ir greitai.

 Tiesiog pastebėjau, dažnai tampa nemokūs

 1. Paskolos gavimo pranešime yra įrašęs kad jam nutiko kažkokia nelaime todėl prašo paskolinti.

Dažnai tokiems žmonėms nieko blogo nėra nutikę. Tiesiog  jie kaip čigonai bando manipuliuoti žmonėmis, kad greičiau sufinansuotu paskolą. Irgi dažnai tampa nemokūs.

 1. Yra įrašęs, kad jo profesija yra direktorius, traktoristas arba melžėja.

Rimtos firmos direktoriai per tarpusavio skolinimo platformą tikrai nesiskolintų, o rastu kitų būdų kaip pritraukti pinigų plėtoti savo verslą. Dėl melžėjos ir traktoristo manau aiškinti net neverta.

 1. Yra iš kaimo ir vienoje darbovietėje nėra išdirbės daugiau nei metus.

Kažkaip nepatikimai tokie atrodo. Be to praktika rodo, kad tokie ir yra nepatikimi.

Nors ir labai stengiuosi atsirinkti patikimus žmones, kurie laiku mokės įmokas, bet nemokių paskolų vis tiek pasitaiko. Jeigu žmogus nepatarė nei vienos  įmokos 90 dienų ar ilgiau tokią paskolą  bandau parduoti antrinėje rinkoje su 10% nuolaidą.

      

Šiuo metu ši strategija generuoja 14.39% grąžą. 

Aš pats investuoju per paskolų klubą. Jeigu taip pat norite investuoti per paskolų klubą mano rekomendacijos kodas:

https://www.paskoluklubas.lt/registracija/investuotojo?ref=EDSE03