4 sritys kuriose aš praradau pinigus investuodamas

Autorius edgaras19881230

  Pradžioj panagrinėkime ka reiškia pati sąvoka investavimas. Kalbant labai paprastai – tai sukauptų lėšų įdarbinimas arba liaudiškai tariant kai „pinigai daro pinigus’’ Be to yra du investavimo būdai: pinigų srauto ir kapitalo prieaugio. Daugelis naujų investuotojų, kurie tikisi greitai ir be jokių pastangų praturtėti, investuoja į kapitalo prieaugi, bet dažnu atveju praranda pinigus. Investavime aplamai greitai, saugiai ir pasyviai toks dalykas neegzistuoja. Šiuo metu įvairūs marketingistai, scameriai ir bei socialinė medija dažnai naudoja investavimo sąvoka ir taip meluoja žmonėms kurie ieško greito pelno, kad pinigus galima uždirbti labai lengvai ir be dideliu pastangų. Be to žmonės spekuliavimą biržoje, verslą ar vos ne lošimą kazino priskiria investavimui ir taip iškraipo pačio pasyvaus investavimo sąvoką. Pagrindinė mintis kurią noriu pasakyti, kad investuoti reikia ten kur supranti ir turi žinių. Aprašysiu tik pačias sritis kuriose aš praradau pinigus. Beto kiek esu pastebėjęs ir kiti naujokai praradinėja pinigus šiose srityse. Taigi pradedam:

      

1. Treidingas (Spekuliavimas biržoje CFD (kainu skirtumu) kontraktais dažnu atveju naudojant svertą) Esu matęs nemažai reklamų apie tai kaip lengvai galima uždirbti pinigus spekuliuojant biržoje. Vienoje iš tu reklamų mergina pabudusi ryte gauna signalą atidaryti sandori biržoje, jinai paspaudžia       mygtuką pirkti ir įvykdo sandorį. Kol mergina pasigamina pusryčius ir išeina į lauką jos atidaryta pozicija ,,išeina’’ į pliusą ir mergina uždaro sandorį uždirbusi pinigų. Arba kita reklama, vaikinas sėdi paplūdimyje, gurkšnoja kokteilį ir tiesiog turint telefoną prekiauja sėkmingai biržoje. Bet ar viskas taip paprasta ? Kiek teko klausytis ilgamečiu treideriu, tai jie treidinimą supranta kaip darbą bet ne kaip investavimą. Įprasta treiderio diena prasideda nuo analizės kur norima investuoti. Treideris atlieka techninę analizę ir perskaito naujienas bei jas palygina tarp įvairių šaltiniu ir t.t. Be to kiek teko girdėti iš treideriu, kad pirmi metai šioje srityje yra geri jei pinigai nėra prarandami. Tik antrais metais kalbama apie uždarbi. Per pirmus metus tik išgryninama prekybos strategija, bei pradedama suprasti kaip iš tikrųjų veikia vertybinių popierių birža. Pagal statistika 77% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD. Todėl akivaizdu, kad reklamos meluoja ir žmonės kurie neturi žinių šioje srityje tikėtina praras pinigus. 

2. Investavimas į verslą. Kartą bendraujant su draugu jis pasakė, kur saugiai ir su dideliu pelnu investuoti pinigus. Paklausus kas čia per stebuklinga sritis jis atskleidė savo verslo planą.  Norint, kad verslas būtų pelningas reikės nemažai dirbti ir suvaldyti begale procesu.. Be to, sakau , kad tu net neturi komandos kuri labai svarbi pradedant verslą. Taigi esu pastebėjęs, kad nemažai žmonių į verslą žiūri kaip į investiciją, kur imestus pinigus, nieko nedarys ir pinigai patys ateis. Užsiimant verslu reikia išmanyti apie marketingą, žinoti kaip vesti buhalterija, mokėti bendrauti su būsimais klientais ir t.t. Pasaulinė praktika rodo, jog apie 90 proc. startuolių (ankstyvosios stadijos verslų) patiria nesėkmę, todėl neišmanant visų verslo subtilybių bei neturint pakankamai žinių ir stiprios komandos uždirbti pinigų šansai didesni statant top sporte.

3. Finansinė piramidė (dažnai vadinama ‘Ponzi schema’) – tai gan dažnai pasitaikantis apgaulės metodas, siekiant iš investuotojų apgaulės būdu surinkti pinigus, bei juos pasisavinti . Finansinė piramidė veikia gerai kol narių skaičius sparčiai auga, atiduoti lėšas pirmesniems investuotojams nesudėtinga, tuo tarpu kai augimas pradeda stoti, išmokėti lėšas pasidaro itin sudėtinga, nes realiai investuotos lėšos jokios grąžos nesukuria. Esu matęs internete kaip siūloma žmonėms įmesti pinigus su garantuotu pelnu nuo 0.5 -1.5 proc per dieną. Investavime pelnas skaičiuojamas procentais per metus. Taigi jeigu paskaičiavus blogiausiu atveju per metus uždirbtume 180 proc. Net geriausi pasaulio investuotojais neuždirba daugiau 15 proc ilguoju laikotarpiu. Finansine piramide aš matau maždaug taip: Ieškai didesnio durnelio už save kuris patikės tavo scamu ir paskutinėje eilėje esantys žmonės neradę už save didesnio durnelio lieka be pinigu. Iš žymiausiu finansiniu piramidžių buvo Rusijos mmm, vėliau buvo atsiradusi emgoldex, atsiradus kriptovaliutom žmonės prarado pinigus investavę I bitconnect’ą. Taigi finansinės piramidės yra žinomos jau seniai bet apgavikai jas sušioulaikana ( pvz: dirbtinis intelektas ale analizuoja tos srities rinkas todėl galimas toks didelis pelnas ir t.t.) ir pateikia kaip pačia geriausia investavimo galimybe, kuria visi privalo pasinaudoti ir vėl išvilioja pinigus iš žmonių. Uždirbti iš finansiniu piramidžių galima jeigu esate vienas pirmųjų ir pažįstate daug durniu. Jeigu nieko nedarant metinis pelnas didesnis nei 15% bėkit iš ten.

4. Finansinis burbulas. Atsiradus lengvų būdų investuoti, pvz: revolut atsirado krūva naujų investuotoju kurie perka patys nežinodami ka ir kodėl. Pagrindinė priežastis dėl kuriuos jie perka viena ar kitą akcija tai yra, nes kiti perka ir tai jų manymu tikrai turi kilti. Esu matęs kaip žmonės facebook’e dalinasi savo top akcijom kurios tikrai turi kilti, bet neturi nei vieno logiško argumento kodėl taip turi įvykti. Tiesiog taip turi būti ir viskas. Žmonės galvoja kad tai ateitis ir tai išgelbės pasaulį . Taip buvo atsiradęs dot.com burbulas, 3d spausdintuvai, kriptovaliutu burbulas, dabar visi galvoja kad vienintelis pasaulyje automobilis bus teslos elektromobilis. Investuojant į kylančias akcijas dažnai žmonės jau paveliuoja ir jas nusiperka aukščiausiomis kainomis. Norint uždirbti is tokio burbulo reikia investuoti kol to burbulo dar nėra, o ne tada, kai jau visas internetas apie tai kalba. Atspėti kas turės didelį potencialą augti yra labai sunku. Neturint strategijos ir žinių o tiesiog galvojant, kad viena ar kita kompanija ,,šaus’’ į viršų tikimybė pataikyti yra panaši kaip pirkti teleloto ir tikėtis laimėti milijoną.

Nesu prieš šiuos investavimo būdus, išskyrus ponzi schemas. Bet naujokam patariu pasimokyti iš mano klaidų ir neprarasti pinigų kaip aš praradau. Taigi jeigu esate naujokas investavime ir neturite pakankamai žinių rinkitės bent jau saugesnes investicijas tokias kaip: Nekilnojamas turtas, tarpusavio skolinimas, plačiai diversifikuotus ETF fondus ar didelės kapitalizacijos ir stabiliai dividendus mokančių įmonių akcijas.

 

Dar vienas prašymas. Labai nesmerkite dėl klaidų. Mokykloje vos teigiama spausdavau iš lietuvių kalbos.