Turiu  90 tūkst laisvų eurų. Kur planuoju investuoti    ?

Autorius edgaras19881230

Pardaviau savo butą už 90k eurų. Prieš 6 mėnesius nusprendžiau parduoti savo butą. Perskambinau visom NT agentūrom  esančioms Klaipėdoje ir pateikiau pasiūlymą, kad noriu parduoti butą ir uždirbti 90k eurų. Mano noras buvo gauti 90k eurų ir taškas, man nerūpėjo kiek agentūra ar kiti asmenys iš to uždirbs.  Vos kelios agentūros sutiko bendradarbiauti su manim. Didžioji dalis agentūrų nesutiko pardavinėti mano buto nes norima gauti kaina pasirodė per didelė.  Agentūros kurios pačios vertino mano butą siūlė 80 – 85k eurų, be to pardavimo atveju turėčiau susimokėti  1% sėkmės mokestį.

Prieš maždaug metus laiko kaimynai pardavė panašų butą už  78k eurų su parkingu. Taigi po metų laiko už panašų butą be parkingo gavau 90k eurų. Nors prieš 6 metus kai rinkausi butą, abu butai be parkingo kainavo 72k eurų. Jokios pridėtinės vertės į butą neįdėjau, per visą laikotarpį neinvestavau į butą nieko.
Bent jau man atrodo ,kad šiuo metu NT rinka yra godi. Be to pakalbėjau su starfish academy nariu kuris pardavė visus savo butus. Gal tikrai dabar geras metas parduoti NT ?

Pinigų už butą dar negavau, bet štuką eurų depozito jau gavau. Sutarėme, kad kitą mėn  jeigu mano pirkėjas gaus paskolą iš banko eisime pas notarą. Tokias sąlygas suderėjome, nes iki rugsėjo vidurio noriu butą nuomoti trumpalaikę nuomą. Kadangi yra pas žmones yra didelė baimė dėl kelionių, todėl mano butas šį sezoną nuomojasi puikiai.

Taigi jeigu gausiu 90k kur planuoju juos investuoti ? 

 1. 20k eurų IVY Portfolio Mebane Faber.

Šio portfelio strategija yra paskirstyti pinigus lygiom dalim per 5 ETF’us, investuojant į skirtingas turto klases. 50 metų laikotarpyje šis portfelis uždirbo šiek tiek didesnę nei 10 proc grąža.  Pradžioj galvojau šiuos pinigus investuoti tiesiog į indeksinius ETF  fondus ir nesukti sau galvos, bet tokie dėdės kaip Ray Dalio, Robert Kiyosaki  sako, kad akcijų rinkos šio metu pervertintos, todėl nenoriu mesti visų pinigų tik į akcijas. Jeigu sulauksime korekcijos akcijų rinkoje, žaliavų ir obligacijų turto klasės turėtu amortizuoti kritimą. Taigi kokius ETF’us pasirinkau.

 1. Išsivysčiusios rinkos . Šiai turto klasei pasirinkau visų mylimą S&P 500 JAV indeksą. ETF Vanguard S&P 500 tickeris VUSA. TER – 0.07 proc
 2. Besivystančios rinkos. Šiai turto klausei pasirinkau ETF’ą iShares Emerging Markets tickeris EMIM. TER – 0.18 proc
 3. Nekilnojamas turtas. Šiai turto klasei pasirinkau ETF REITĄ iShares Europe Property tickeris IPRP. TER – 0.40 proc
 4. Žaliavos. L&G Longer Dated All Commodities tickeris COMF. TER – 0.30 proc.
 5. iShares Euro Aggregate Bond. Tickeris IEAG. TER – 0.25 proc

2. 20k sektoriniai ETF fondai.

 • Amundi STOXX Global Artificial Intelligence
 • Inveco Elwood Global Blockchain
 • iShares Automation & Robotics
 • iShares Global Clean Energy
 • iShares Healthcare Innovation
 • L&G Cyber Security

Tikiu, kad šie sektoriai turi potencialo augti ateityje. Neplanuoju investuoti visų 20k iškarto. Kiekvieną mėnesi investuosiu  po dalį sumos. Investuojamos sumos priklausys nuo esamos situacijos rinkoje. Jeigu sulauksime didesnių parkritimų  norimą sumą investuosiu ir per kokius 3 mėnesius.

 


3. 15k eurų P2P
Kadangi esu patenkintas savo paskolų klubo grąžą, todėl noriu toliau investuoti į tarpusavio skolinimo platformas. Esu pasirinkęs Estate Guru ir SAVY platformas. 10k planuoju mesti į Estate guru, tokią sumą esu pasirinkęs, kad pilnai diversivikuočiau investicijas pačioje platformoje. Noriu investuoti bent į 200 paskolos gavėju. Kadangi minimali suma vienam paskolos gavėjui Estate Guru platformoje yra 50 eurų, todėl investuosiu 10k. Kitus 5k investuosiu SAVY platformoje, vėlgi noriu išskirstyti pinigus per 200 paskolų gavėju.


4. 10k Bitcoin
Nesakau, kad iškart visus pinigus mesiu į Bitcoiną. Šiuo metu Bitcoinas svyruoja apie 30k eurų. Kadangi tai yra rizikinga turto klasė todėl galiu daryti prielaidą, kad Bitcoinas gali kainuoti ir 10k eurų ar net mažiau. Todėl išsistatysiu Limit orderius po štuką eurų jeigu bitcoinas kris. Be abejo kritimo galime ir nesulaukti. Tokiu atvėju galiu linkti nieko ir nesuinvestavęs.
1k investiciją – BTC Kaina 30k eurų
1k investiciją – BTC Kaina 28k eurų
1k investiciją – BTC Kaina 26k eurų
1k investiciją – BTC Kaina 24k eurų
1k investiciją – BTC Kaina 22k eurų
1k investiciją – BTC Kaina 18k eurų
1k investiciją – BTC Kaina 16k eurų
1k investiciją – BTC Kaina 14k eurų
1k investiciją – BTC Kaina 12k eurų
1k investiciją – BTC Kaina 10k eurų


5. 20k į privačias kompanijas per united traiders.
United traiders vienintelė   įmonė kuri leidžia investuoti smulkiems investuotojams į privačias kompanijas kurios tik renka investicinius raundus, kad galėtu išeiti į viešą akcijų rinką. Pati united traiders komanda atrenka potencialiai perspektyvias kompanijas, todėl atrankos neplanuoju daryti, o tiesiog  savo 20k eurų išskirstyti po 500 eurų  į vieną kompanija.


6. 5k IPO per freedom24
Esu jau investavęs 9k eurų į IPO per freedom24 , bet planuoju papildyti krepšeli, nes didžioji dalis pinigų  yra suinvestuoti. Todėl jeigu į rinką iškart išeina 3-4 nauji IPO man nebe užtenka pinigų sudalyvauti visuose, nes minimali suma 2000 baksų norint pateikti paraišką.