Priklausomybė nuo daiktų

Autorius edgaras19881230

   Siekti finansinės laisvės  būtu laibai sunku jeigu kiekvienais metais pirkčiau naują iPhone, kas 3 metus naują automobilį iš salono, kas metus po naują žieminę striukę nes nebemadinga ir pan. Kažkada turėjau  Samsung Note 4, man jis labai patiko, bet realiai norėjau naujo, nes tuo metu jau buvo išleistas Note 8. Vieną dieną nutiko taip kad paskandinau savo mylimą Note 4  ir jis sugedo, nes  neturėjo atsparumo vandeniui. Todėl teko rinktis naują.  Tuo metu  jau buvo išleistas  Samsung S10+, nusipirkus S10+  po poros mėnesių išėjo  Samsung S20+ ir aš pastebėjau, kad vėl noriu naujo S20+. Bet prisiminus savo jausmus kai  turėjau Note4 ir norėjau Note 8, ir tarp noro  turėti S20+   turint S10+, noras išlieka toks pat. Taigi jeigu jei dabar turėčiau s20+ garantuotai dabar norėčiau s21+, nors man patinka mano   S10+ ir logiško paaiškinimo kodėl turėčiau keisti S10+ į S21+ aš nerandu. Manau pagaunate mano mintį.


Tas pats yra ir su kitais daiktais. Mano bendradarbis turi  C klasės mersą už 42k eurų, bet pastovi seilę varviną žiūrėdamas į E Klasės mersus už 72k eurų. Manau nusipirkęs ta E klasės mersą už 72k eurų sėdėtu ir toliau seilę varvintu žiūrėdamas į S klasės mersus už  100k eurų.


Taigi kur yra ta riba, kuri mus patenkintu turint esamą daiktą ? Jeigu būsime prisirišę prie daiktų ir mėginsime laimę atrasti daiktuose mes visada būsime nelaimingi turint esamą daiktą,  nesvarbu koks naujas ar funkcionalus jis bebūtų. Praėjus metam vėl tampi nebemadingas. Taigi prisiminkime kaip žmonės gyveno prieš 20 metų. Aplamai niekas net neturėjo išmanaus telefono, o aš čia save užknisu, nes mano S10+ man perprastas. Prieš 30 metų Lietuvoje mažai kas turėjo automobilį, o dabar žmonėms netinka toks auto jeigu vairas neturi pašildymo funkcijos. 


Todėl einant finansinės laisvės keliu supratau, kad laimę reikia ieškoti ne materialiuose dalykuose. Laimingu galima būti  turint s10+, volkswagen golf, tiesiog sveiką ir tvirtą kūną, arba  būnant gamtoje su savo šeima.  Taigi kai neperki naujų žaisliukų daugiau pinigų lieka investavimui. Kažkur skaityta frazė “žmogus liūdėjo, kad neturi naujų batų kol nesutiko žmogaus be kojų’’