IPO Freedom24

Autorius edgaras19881230

Pradėjau investuoti į IPO (initial public offering). IPO tai pirmas kartas, kai bendrovė visuomenei siūlo įsigyti akcijų (arba laisvųjų akcijų) vertybinių popierių biržoje. Plačiau apie IPO čia. Palyginsiu 2 brokerius kurie leidžia investuoti į IPO smulkiesiems investuotojams. Tai yra unitedtraiders (UT) ir freedom24 (F24). Asmeniškai pasirinkau F24. Palyginsiu abi kompanijas, kuo maždaug jos skiriasi. Aprašysiu apie F24, ir toliau palyginsiu su UT.

Mokesčiai
Sąskaitos valdymo. Laikyti pinigus F24 sąskaitoje nieko nekainuoja, bet reikia pasirinkti smart service plan, kitu atveju bus taikomas mėn mokestis. Per brokeri galima pirkti ir kitus vertybinius popierius bet kadangi atėjau investuoti tik i IPO todėl  kitos mokamos paslaugos nedomina. UT laikymas irgi nieko nekainuoja.
Pinigų pavedimas.  Nemokamas. Pavedimą dariau per  Swedbanką. F24 turi Eurinę sąskaitą todėl pavedimą galima atlikti Eurais. Nors pats IPO pirkimas  atliekamas dažniausiai doleriais todėl konvertuoti  Eurus į Dolerius  galima per  F24.  Kursas nėra stebuklingas. Konvertuoja šiek tiek prastesniu kursu nei Revolut. Apie Swedbank net nekalbu – kosmosas.  Pats eurus įsimečiau į interactive brokers, nupirkau dolerius, persimečiau į Swedbanką ir tada į F24. Mėginau pildyti pavedimą per swedbanką į UT, tai rodė, kad  13 eurų pavedimas kainuos.
IPO sandoris.  5% įėjimo mokestis jeigu  nuperkama mažiau nei 20000 doleriu, 0,5% išėjimo mokestis po lock periodo. UT  3.5% įėjimo mokestis, 0,5% išėjimo mokestis, 20% sėkmės mokestis po lock periodo jeigu  sandoris pelningas.

Paraiškos padavimas dalyvauti IPO
F24 užsakymai dalyvauti IPO priimami tik nuo 2000 dolerių. Kartais vienu metu išeina 3 IPO todėl reikia turėti min 6000 dolerių norint sudalyvauti visuose. Investuojant  į IPO nesirenku į ka investuoti. Imu viską ką siūlo F24 ir taip diversifikuoju per įmones. Brokeris pats atrenka potencialiai geras kompanijas į kurias verta investuoti. Lyginant UT, daugiau IPO į kuriuos galima investuoti duoda F24. Bet UT užsakymus priima  su mažom sumom, bet kadangi IPO veikia alokacijos principu, todėl nematau prasmės dalyvauti IPO  be 1000 dolerių, nes gali išvis akcijų neduoti.

Kita
Per UT galima investuotii į Prie-IPO  ir SPAC. F24 tokių paslaugų neteikia.
F24 yra viešai prekiaujama kompanija biržoje. Tickeris FRHC NASDAQ ir US_FRHC Kazachstano biržose

Apibendrinant lygtais visi visi pliusai F24, todėl aš jį ir pasirinkau. Na nebent nori pirkti prie-IPO ir SPAC, tada tik UT. Bet deja nėra taip viskas gerai kaip pasirodė ir pirmo žvilgsnio. Pildant paraišką dalyvauti  IPO per F24 pamačiau vieną staigmeną. F24 turi savo asmeninę alokacijų sistemą.  Todėl norint gauti daugiau akcijų reikia išpildyti 4 vidinius F24 kriterijus.

  • Turėti kitų likvidžių pozicijų. Kuo didesnę sumą nuo esamo kapitalo laikysite kituose aktyvuose, to geresnę alokaciją gaunate. Šis punktas man nepatinka, nes aš nenoriu visą savo kapitalą laikyti  pas vieną brokerį. Nes tokiu atveju turėčiau  savo ETF‘us perkelti iš CapTraider į F24. O to aš daryti tikrai nenoriu.
  • Turėti F24 akcijų. Kuo daugiau FRHC akcijų nuo esamo kapitalo tuo geresne alokacija gaunate. Šis punktas man nepatinka, nes labai daug kas priklausytu nuo vienos akcijos, o tokios rizikos aš prisiimti nenoriu.
  • Mokėti kuo daugiau mokesčių. Kaip supratau norint gauti gerą balą reikia treidinti, o tuom aš išvis neužsiimu.
  • Dalyvauti visuose IPO lygiom sumom. Šis punktas man tinka. Bet vienu metu gali išeiti 2 arba 3 IPO. Gavosi taip, kad sudalyvavau  visu kapitalu kurį turiu F24 sąskaitoj, todėl sumos gavosi skirtingos ir mano balą sumažino iki 1.

Kas supranta rusiškai galite pažiūrėti šitą video kaip pasididinti alokacija F24. https://www.youtube.com/watch?v=FCJ_B8F9QVc&t=614s

Trumpai tariant reiktu dar pateikti vienodas  paraiškas dalyvauti IPO per abu brokerius. Nes UT yra labai brangu, o F24 kaip supratau negausiu tokios geros alokacijos. Tai kuris yra geriau sunku atsakyti. Jeigu daskaitėte iki galo ir turit patirties su abiem brokeriais  gal pastebėjot kuris brokeris daugiau uždirba ?  Arba kodėl esate pasirinkę vieną arba kitą brokerį,  gal aš kažko nepastebėjau  ?