Mano Dividendų Strategija

Autorius edgaras19881230

Kadangi į ETF’us investuoti gan nuobodu nusprendžiau nedidelę pajamų dalį skirti atskiroms akcijoms. Bet esant naujokui akcijų rinkoje išsirinkti atskiras akcijas atrodo gan sudėtinga. Todėl norėjau, kad šią darbo dalį padarytu kažkas kitas. Be to noriu investuoti į patikimas ir ilgai gyvuojančias kompanijas kurios jau pragyveno krizę ir moka stabilius dividendus.

Todėl nusprendžiau kompanijas rinkitis tik iš JAV dividendų aristokratų ir Dow Jones indekso sąrašų. Dividendų aristokratai, tai bendrovės, kurios turi griežtą ir stabilią dividendų išmokėjimo akcininkams politiką. Maža to, išmokami dividendai turi nuolat didėti metai iš metų ištisus 25 metus iš eilės. Dow Jones indeksas sudarytas iš 30-ties didžiausių ir paklausiausių JAV kompanijų.
Taigi naudodamasis šiais dviem sąrašais renkuosi vieną kompanija į kurią investuosiu. Nors tikslas turėti skirtingų kompanijų akcijas, kad išskaidyčiau riziką, bet esant gerai progai nupirksiu jau turimos kompanijos akcijų.
Kadangi pagrindinis fokusas į mokamus dividendus, kompanijas atsirūšiuoju pagal dividend yield ir renkuosi tik iš top 10 kompanijų iš abiejų sąrašų pagal dividendų pajamingumą. Be to kompanijos dubliuojasi tai analizuoti lieka iki 20 kompanijų.

Analizuoju kompanijas pagal savo taškų vertinimą. Taškus skiriu pagal šiuos kriterijus:
1. Analitikų prognozės (0 iki 10 taškų)
2. Dividend payout (0 iki 5 taškų)
3. Turto/pajamų ir skolų santykis (0 iki 5 taškų)
4. EPS/ foward EPS (0 iki 5 taškų)
5. Dividendų mokėjimo istorija (0 iki 5 taškų)

Maksimaliai analizuojama kompanija gali surinkti iki 30 taškų. Jeigu kompanija nesurenka pusės taškų ( 15 ), tai į tokią kompaniją neinvestuoju.

Kada planuoju parduoti akcijas ? Tikiuosi akcijų neparduoti niekada, nebent jos bus išbrauktos iš jau minėtu sąrašų, sumažins arba nustos mokėti dividendus.